Для чого потрібні USB-ключі

Під час роботи в мережі не можна бути впевненим у 100% безпеки, навіть якщо ви використовуєте складні паролі. Безперечно, потрібні додаткові засоби для захисту даних. Серед них підключення двоетапної (2SV) або двофакторної аутентифікації (2FA). Для цього можна використовувати апаратні засоби захисту інформації при підключенні до інтернету – USB-ключ безпеки.

Приємна новина в тому, що для їх використання не потрібно спеціальних технічних знань. Налаштування здійснюються легко. І користуватися такими ключами набагато зручніше, ніж, наприклад, менеджерами паролів. Апаратні засоби дуже компактні, їх можна носити із собою в гаманці або на брелоку з ключами.

Що таке USB-ключі безпеки

Апаратний ключ безпеки – це електронний персональний пристрій або токен для автентифікації та захисту даних облікових записів. Зовні електронний ключ із USB-роз’ємом нагадує флешку. Але відрізняється від неї внутрішнім пристроєм та функціями.

Усередині знаходиться чіп з протоколами безпеки, мікроконтролер, пам’ять невеликого обсягу, може бути вбудований криптопроцесор, біометричний сканер та інше необхідне роботи ключа оснащення. Також цей пристрій має програмне забезпечення, що захищає дані від копіювання, вилучення, розповсюдження. Відповідно, зловмисникам вкрасти інформацію з ключа безпеки USB, як із флешки, не вийде.

Електронні пристрої можуть мати різні форм-фактори, але найчастіше використовується USB порт для ключів безпеки. Деякі виробники пропонують апарати з USB-A та USB-C на вибір.

Апаратний ключ призначений для:

W

Двофакторна аутентифікація при підключенні до інтернету, під час входу в ОС або в облікові записи.

W

Безпечне зберігання криптографічних ключів (деякі з токенів можуть зберігати електронні цифрові сертифікати).

W

Виконання криптографічних операцій - генерації цифрових підписівй.

Як працюють апаратні ключі безпеки

Принцип роботи ключів безпеки можна порівняти за допомогою ключів від будинку, номера готелю або автомобіля. Ви реєструєте ключ у системі або облікового запису, після чого надалі відкриваєте доступ за його допомогою. Доступ відкривається на основі надсилання зашифрованого ключа у відповідь на запит від сервера, на якому пристрій був збережений раніше.

При цьому фізичний контакт – вставка ключа безпеки в роз’єм USB – не є обов’язковим, оскільки пристрої можуть мати альтернативні способи зв’язку, наприклад, Bluetooth. Також відпадає небезпека випадково передати паролі до фішингового сайту, оскільки фальшивий сервер банально не надішле запит на зареєстрований пристрій.

Переваги ключів безпеки з відбитком

Не всі ключі мають можливість входу по відбитку пальця, хоча такий спосіб є швидким, зручним і дуже надійним. Крім того, він не вимагає запам’ятовування будь-яких паролів. Для входу в обліковий запис достатньо торкнутися датчика, що ідентифікує власника. Крім того, таким ключем ніхто не зможе скористатися, окрім його власника.

Компанія Authentrend – одна з перших, яка почала виготовляти ключі безпеки з відбитком пальця.

Переваги продукції даного виробництва:

W

Сертифікація FIDO2 та FIDO U2F – бездрайверний протокол для відкритої двофакторної аутентифікації. Тобто, для установки пристроїв не потрібно будь-яких драйверів.ходу в ОС або в облікові записи.

W

Доступна ціна – ключі коштують дешевше, ніж у конкурентів.

W

Простота використання – надчутливий датчик відбитків пальців, що розпізнає відбиток під будь-яким кутом.

W

Автономна реєстрація відбитків пальців – дані не передаються на сервер, а отже, не можуть бути вкрадені.

W

Вибір форм-фактора ключа – виробник може запропонувати смарт-карту ATKey.Card, що зв'язується з пристроями через BLE, NFC та USB або ключ безпеки ATKey.Pro із зовнішнім датчиком відбитків пальців та роз'ємами USB-A та USB-C.

USB ключ вже можна купити в Україні. Питання щодо доставки та наявності продукції ви можете поставити нашим менеджерам.

Давай працювати разом

0
ВАША КОРЗИНА
  • No products in the cart.