Рано чи пізно власникам криптовалют варто задуматися про надійне сховище. А зберігати криптовалюту можна двома способами: гарячим та холодним. Під гарячими гаманцями мають на увазі зберігання в хмарних сервісах, частіше на біржах криптовалют, а під холодними — гаманці апаратні.
Гаряче зберігання криптовалюти є менш захищеним, адже навіть великі біржі можуть зазнавати атак хакерів. Так, у липні 2017 року була зламана популярна в Південній Кореї біржа Bithumb, яка є четвертим за популярністю обмінником у світі. Тоді клієнти втратили кілька мільйонів доларів, після чого багато користувачів замислилися про альтернативні методи зберігання криптовалюти.
Щоб уникнути крадіжки вкладень, досвідчені користувачі використовують апаратні гаманці — автономні пристрої для зберігання криптовалюти. Їх набагато складніше зламати через те, що вони зберігають кошти офлайн і мають додаткові рівні захисту при вході в акаунт та проведенні операцій.
Процес роботи з холодним гаманцем має такий вигляд:
- підключення до пристрою, мобільного або десктопного додатку;
- авторизація у системі за допомогою зашифрованих ключів;
- проведення операцій (обмін, купівля валюти, товарів або послуг);
- відключення, вихід із системи.
Зверніть увагу, щоб надалі не заплутатися: холодним гаманцем називають саме апарат або гаджет, при цьому в пристрої може зберігатися кілька криптогаманців з різними валютами, залежно від того, які валюти підтримуються в апараті.
Чому гаманці на біржах більш уразливі для атак
Для розуміння, чому апаратні гаманці підходять краще для зберігання коштів, ніж біржі, розглянемо, які технічні засоби доступні хакерам.
Злам здійснюється переважно за допомогою вірусів, які крадуть логіни і паролі для входу в акаунти на біржах. Але можлива й атака на сервер з метою перехоплення даних користувачів. Зловмисники в цьому випадку користуються вразливістю у роботі майданчика.
Рідше зустрічаються атаки на окремі гаманці, тому що для цього зловмисникам необхідні знання в реверс-інжинірингу. Але й від фахівців із соціальної інженерії, які застосовують знання в психології або розсилають посилання на фішингові сайти, також ніхто не застрахований. Однак якщо користувач має офлайн гаманець, то витягти звідти кошти без фізичного доступу до нього буде дуже складно.
Таким чином, при використанні апаратних гаманців захист вибудувати легше, але звичайно, потрібно подбати про встановлення на ваші пристрої надійних антивірусних програм, а в подальшому — про їх своєчасне оновлення.
Види апаратних гаманців
Апаратні гаманці бувають різних видів та розмірів, відрізняються типом підключення, надійністю, способами доступу, підзарядки тощо. Є пристрої сумісні з мобільними телефонами, є десктопні версії. Відповідно ціна на холодні гаманці може змінюватись від кількох десятків до кількох сотень доларів.
Розміри. Бувають гаманці на вигляд як флешки з мініатюрним дисплеєм; є моделі схожі на пейджер із пластиковим корпусом, тільки з двома кнопками (є одними з простих та недорогих); є пристрої схожі на кредитну картку (оптимально для пересічного користувача, що турбується про збереження коштів і надійність самого пристрою); є неабиякі пристрої з сенсорним екраном схожі на мобільний телефон (коштують дорого, їх надійність на «воєнному рівні», але у збиток швидкості операцій).
Тип підключення. Одні пристрої підключаються тільки через USB порт, інші — через NFC або BLE, треті повністю автономні — не під’єднуються ні до якого пристрою, зчитують інформацію через QR-код. Останні відрізняються надійністю, але мають певні складнощі під час проведення операцій — вони здійснюються набагато повільніше.
Фізична захищеність. Не кожен гаманець може «похвалитися» надійним і водонепроникним корпусом, найчастіше власнику гаджета доведеться за це викласти немаленьку суму. Також врахуйте, що алюмінієвий або титановий корпус служитиме довше пластикового.
Рівень захисту. Апаратні гаманці зазвичай мають кілька рівнів захисту. Доступ до пристрою здійснюється за допомогою ПІН-коду, ключа доступу, що генерується, або за допомогою відбитків. Біометричний захист є найнадійнішим, оскільки будь-яку іншу інформацію зловмисники можуть вкрасти.
Простота та надійність проведення транзакцій. Часто користувачеві доводиться вибирати між надійністю пристрою та простотою проведення транзакцій, але не у випадку з AT.Wallet. Саме тому ми вирішили розповісти про нього більше у наступному розділі.
Огляд гаманця AT.Wallet
При виборі холодного гаманця в першу чергу потрібно думати про цілі його використання:
як часто він потрібний;
як часто знадобиться проводити транзакції;
наскільки важливим є його додатковий захист;
з якими пристроями його використовуватимете.
AT.Wallet — холодний гаманець, котрий підходить для повсякденного використання. Головними його перевагами є:
датчик відбитків пальців — це дає переваги і в швидкості автентифікації, і в проведенні операцій; крім того, не потрібно запам’ятовувати складні паролі; дані користувача зберігаються на пристрої та не передаються на будь-який сервер, отже, зловмисник не зможе їх вкрасти, щоб використовувати для зламу; крім того, не варто боятися крадіжки самого пристрою — ним ніхто не може скористатися, крім вас;
водонепроникність IP68 — за доступну ціну ви отримуєте надійний та водонепроникний пристрій, який в інших випадках коштує близько $500;
розміри — AT.Wallet виглядає як звичайна кредитна карта і легко розміщується в портмоне;
1.2-дюймовий дисплей-індикатор з QR кодом — ви можете відстежувати заряд батареї у будь-який час, бачити залишок на рахунку, не заходячи у додаток;
доступ до 8 гаманців — на одному пристрої можна зареєструвати до 8 гаманців, оскільки AT.Wallet може зберігати 8 відбитків пальців;
світлодіодні індикатори — дозволяють вам визначити, наскільки успішно пройдено автентифікацію;
сполучення з іншими пристроями — AT.Wallet підтримує вхід через USB-порт або BLE, тобто ви можете працювати і через мобільний додаток, і через ПК.
На цей час AT.Wallet працює з монетами Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, DASH і токенами стандарту ERC20. Інші монети виробник обіцяє підключати після ретельного тестування.
У разі втрати пристрою ваші кошти залишаються в безпеці, ви можете завжди відновити доступ до них за допомогою нового пристрою. Ми розповідали у минулому матеріалі, як це зробити.
Підсумуємо
Купуючи гаманець, не забувайте, що він має бути оригінальним (не підробкою). Купуючи гаджет за дуже низьку ціну, ви ризикуєте втратити кошти, оскільки шахраї випускають підроблені гаманці, щоб розвідати ваші паролі та доступи до справжніх гаманців.
Наша компанія є офіційним дистриб’ютором Authentrend, ми надаємо лише якісну продукцію своїм клієнтам. Тому можна придбати як одну одиницю продукції, так і обговорити з нами оптові постачання.
Якщо у вас залишилися запитання щодо роботи з AT.Wallet або ви хочете замовити пристрої оптом, звертайтесь до наших менеджерів!